Dobra książka, Prezent walentynkowy

Co podarować ukochanej osobie na Walentynki?

Walentynki to święto zakochanych, obchodzone w naszym kraju coraz liczniej i chętniej z roku na rok. Osoby w związkach obdarowują się w tym dniu, który przypada na 14 lutego, prezentami. Co podarować ukochanej osobie w tym szczególnym dniu? Oferta sklepów jest bogata, ale często walentynkowe propozycje na prezenty są na granicy tandety niestety. A nie chcemy przecież obdarować osoby, którą kochamy byle jakim serduszkiem czy amorkiem.

Jaki powinien być prezent walentynkowy?

Prezenty na Walentynki powinny być wyjątkowe, takie by obdarowana osoba czuła, że jest kochana, że postaraliśmy się by prezent był szczególny i przypadł jej do gustu. Taki prezent wcale nie musi być drogi. Nie musi też zawierać w sobie charakterystycznych dla tego święta symboli. Może to być coś zrobionego własnoręcznie. Takie prezenty zawsze cieszą bo osoba obdarowana wie, że włożyliśmy wiele pracy, czasu i serca w wykonanie takiego dzieła. Jeśli jednak nie mamy zdolności artystycznych może warto, zamiast kupować kolejne perfumy czy biżuterię, poszukać dla ukochanej osoby jakiejś wyjątkowej książki, do której będzie wracała wielokrotnie i która zawsze będzie jej przypominała od kogo ją dostała.

Jaką książkę wybrać na prezent walentynkowy?

Dobrym pomysłem na taki prezent będą książki, które niosą jakieś dobre przesłania, inspirują, są balsamem dla duszy i ucieczką od codziennego trudu życia. Może to być np. książka o duńskiej filozofii życia, zwanej hygge lub inna tego typu, która dostarczy prawdziwego relaksu podczas czytania i skłoni do przemyśleń. Inna osoba ucieszy się z powieści, a jeszcze inna z poradnika lub wydania albumowego. Zawsze jednak przed wyborem zastanówmy się czy dana pozycja trafi w gust i sprawi przyjemność ukochanej osobie. Jeśli jednak osoba, którą kochamy nie lubi czytać lub nie znamy jeszcze jej gustu czytelniczego, wciąż możemy podarować jej książkę. Może to być fotoksiążka z waszymi zdjęciami lub zdjęciami miejsc do których chcielibyście kiedyś pojechać. Pomysłów na taką fotoksiążkę może być wiele. Wszystko zależy od wyobraźni osoby wybierającej prezent. Jeśli jeszcze takowych zdjęć nie macie, może warto kupić książkę, która będzie dziennikiem waszej miłości, w której dopiero pojawią się zdjęcia oraz wpisy dokumentujące wasz związek.

Niezależnie od tego jaki prezent kupicie, czy będzie to drobiazg, czy coś innego, zawsze warto dołożyć kartkę z wyznaniem lub życzeniami. To, co w niej napiszesz powinno być oryginalne i wyjątkowe. Nie ma co korzystać z gotowych walentynkowych wierszyków, które nikogo nie zachwycą. Nawet jeśli nie masz zdolności literackich, ale napiszesz coś, co płynie prosto z twojego serca, z pewnością zostanie docenione.